Chalupa Danka

Štítnik

Informácie o ubytovaní

Chalupa  Danka je situovaná v  tichej záhrade  na konci    dlhšieho dvora, do    ktorého sa vchádza   priamo    z historického námestia  v centre obce Štítnik. Nájdete tu   ideálne spojenie dvoch skoro    nezlučiteľných predností – pobytu na tichom mieste a súčasne   pobytu  priamo v centre mestečka, kde je všetko  po ruke! Odpadá    vám aj predlhé a často komplikované hľadanie objektu na vám   neznámom mieste, veď stačí prísť na námestie.   Nájdete tu 2 samostatné   útulné apartmány  na poschodí s vlastnými vybavenými    kuchynskými kútmi a  sociálnymi zariadeniami a   letný apartmán na prízemí.

Budete tu mať k dispozícii   pekný a tichý    záhradný kút s    celodenným slnkom  a súčasne príjemným   chladivým tieňom pod korunou  veľkého košatého   orecha. Budete mať   k dispozícii  záhradný   servis – vonkajšie   kryté  posedenie   s krbom   a záhradné ohnisko s   grilom. Samozrejme vrátane pomôcok na grilovanie a kotlíku na guláš.   Aby sa aj deti cítili ako na dovolenke, majú na pokosenom   trávniku pripravený  basketbalový kôš, k dispozícii basketbalovú a volejbalovú loptu, bedminton, ba  aj pieskovisko    s hračkami do piesku. Aby im  už   nič nechýbalo,  čakajú ich aj spoločenské hry, karty, farbičky a farebné kriedy…   Necháte ich hrať sa a pod  drevenou pergolou  s popínavými rastlinami a  môžete si s   úľavou preložiť nohy a v prútenom hojdacom kresle sa nerušene začítať do svojej obľúbenej knižky. Alebo  driemajúc, iba tak,  oddychovať … Pre aktívnych  sa tu zase núkajú  nespočetné možnosti na rôzne záujmové aktivity či pracovné výjazdy. Priamo od chalupy vedú do okolia značkované cyklotrasy a turistické chodníky.

Celková kapacita: 11 – 14 lôžok

Apartmán č. 1 1 izba 5 lôžok
Apartmán č.2 ( 2 izby) 1. izba 4 lôžka
2. izba 2 lôžka
Letný apartmán  (2 izby + kuchyňa) 2 izby , každá s 3 lôžkami

VYBAVENIE APARTMÁNOV

Apartmán č.1 Kuchynský kútik s riadmi, sociálne zariadenie so sprchovacím kútom, elektrická dvojplatnička, varná kanvica, televízor, rádio, krbové kachle, chladnička.
Apartmán č. 2 Kuchynský kútik s riadmi, sociálne zariadenie s vaňou, elektrický šporák s rúrou, varná kanvica, televízor, rádio, krbové kachle, chladnička. Na chodbe pred apartmánmi je panel s množstvom užitočných turistických informácií o celom regióne.
Letný apartmán Kuchynský kútik s riadmi pre 12 osôb, sociálne zariadenie so sprchou, plynový sporák s rúrou, mikrovlná rúra, mixér, hriankovač, rýchlovarná kanvica, pomôcky na grilovanie, chladnička. V apartmáne 2 izby každá s 3 lôžkami,
Uzavretý dvor so záhradou Pieskovisko pre deti, gril, kotlík na guláš, pomôcky na grilovanie, lopta, petang, basketbalový kôš, bedmintonové rakety, 3 samostatné záhradné sedenia, lehátka na opaľovanie, Retro múzeum v pivnici.

Parkovanie

Miesto na 2-3 autá priamo vnútri objektu, vo veľkom uzavretom dvore.

Dostupnosť základných služieb a objektov

Všetky dôležité objekty sa nachádzajú na námestí, teda bezprostredne blízko pri chalupe DANKA : Potraviny (30m), lekáreň a zdravotné stredisko (100m), možnosť stravovania u (100m), autobus (100m).

Ceny

Apartmány na poschodí 15 €  osoba/noc dieťa do 2 rokov bez nároku na lôžko 0€
Letný apartmán na prízemí 14 € osoba/noc dieťa do 2 rokov bez nároku na lôžko 0€
Silvestrovský pobyt 500 € objekt/3 noci Pobyt so psíkom 4€/pes/noc
Silvestrovský pobyt 400 € objekt/2 noci
Prenájom celého objektu 180 € objekt/noc

Služby

Požičiavanie horských bicyklov 3€ bicykel na deň
Stravovanie Možné v neďalekom hostinci  alebo pizzérii, individuálna príprava stravy v plne vybavených kuchynkách
Cvičenie SM systém Na objednávku vopred
Lyžiarsky výcvik Na objednávku vopred